Daily Archives: 03.02.2024

На Одещині агроном за півроку відновив занедбаний черешневий сад

На Одещині агроном відновив занедбаний сад. Фото: floralife.com.ua

Підприємець-садівник Євген Левицький з Подільська Одеської області відродив 7,5 га саду черешні та абрикоси в одному з місцевих господарств, де за сумісництвом працює агрономом.

Про це повідомляє Agro Times.

Сад було закладено у період, коли з 2005 року почала діяти держпідтримка садівництва. Проте у наступні роки сад через відсутність агронома насадження не мали належного догляду. Через практичну відсутність обрізки дерева досягли 6-метрового росту та перестали давати врожаї, бо вражений моніліозом він одразу згнивав на гілках. Все змінилося майже за півроку після приходу туди Левицького.

«Вони вже хотіли корчувати абрикосовий сад, але я їх зупинив та запропонував спробувати варіант відновлення, – розповів він. – І ми це зробили практично з повністю занедбаного стану з восени 2021 року, а у 2022-му зібрали 12 тонн товарного урожаю черешні, а минулоріч – вже 20 тонн. Вся продукція була без гнилі та розтріскування. Люди, які не вперше працювали в цьому саду на збиранні врожаю, відзначили, що такі обсяги вони ще ніколи тут не бачили».

З абрикосами вийшло трохи складніше – на них залишався живий приріст всього 5-10 см, через сильно загущену крону і нестачу світла низ ствола був практично весь сухий, відмерлий. Тому абрикосу довелося обрізати на зворотній ріст.

Одеські університети потрапили до двохсот найкращих вишів України

В Україні склали рейтинг ТОП-200 вищих навчальних закладів, до якого потрапили 15 вищих навчальних закладів Одеси. читать дальше