Daily Archives: 09.10.2023

Одеська область у трійці лідерів за кількістю мовних скандалів

Серед нових випадків звернень через недотримання мовного закону в регіоні — викладачі, які вчать студентів російською, та депутати, які не спілкуються державною.

Про це на брифінгу в Media Center Odesa розповіла представниця уповноваженого із захисту державної мови на півдні України Ярослава Вітко-Присяжнюк, повідомляє Українська Служба Інформації.

На першому місці за кількістю звернень щодо недотримання мовного закону стабільно залишається Київ, а ось за друге та третє змагаються, змінюючи один одного, Одеська та Харківська області.

«В першу чергу, це звернення, які стосуються сфери обслуговування, мова інтернет ресурсів, мова реклами, вивіски, оголошення, поодинокі випадки у сфері освіти, охорони здоров’я та сфера урядовців», – розповіла Ярослава Вітко-Присяжнюк.

Нещодавно були звернення з Одеси через викладання в університеті російською мовою.

«Нами проводились заходи контролю, складені декілька адміністративних протоколів. І що парадоксально, ці викладачі чудово розмовляють українською мовою. Частіше поясняють, що студенти запитали російською. І така ситуація, що одні студенти запитають російською, а інші знімають це на відео і надсилають нам. Здебільшого, це випадки на дистанційному навчанні», – додала Вітко-Присяжнюк.

Також було складені протоколи на двох депутатів, які спілкувалися російською під час сесії. Для чиновників штраф за недотримання закону складає більше 8 тис. грн, хоча якщо порушення сталося вперше, їм загрожує лише профілактична розмова. Частіше на недотримання закону скаржаться саме одесити, а не переселенці.

В Одеській області затримали шахрайку

Жителька Роздільнянського району Одеської області з метою особистого збагачення організувала збір даних у соціальних мережах щодо безвісти зниклих військовослужбовців ЗСУ і членів їхніх сімей. Зловмисниця телефонувала громадянам за номерами телефонів, які вони залишали під дописами з закликами допомогти розшукати рідних, представлялась волонтеркою і повідомляла, що їхніх родичів знайшли і вони живі.  читать дальше

В Одеській області сталася незвична крадіжка

В Одеській області пастух зачинив у себе в сараї теля. Так він вирішив покарати сусідів за те, що телята постійно заходили на його дільницю. читать дальше

Просто та зручно: як оплатити послуги ринку «7 кілометр» онлайн

Нагадуємо, що підприємці «7 км» мають змогу оплачувати послуги оренди та інші на банківські рахунки ринку онлайн за реквізитами: ТОВ «ПРОМРИНОК»  (Код ЕДРПОУ 20942626): п/р № UA953071230000026009010256552 в ПАТ «Банк Восток» МФО 307123 або п/р № UA153052990000026003044904333 в АТ КБ «Приватбанк» МФО 328704 При безготівковій оплаті ОБОВ’ЯЗКОВО вказувати номер договору, ПІБ власника, а також адресу… читать дальше