Daily Archives: 09.11.2023

Музей на Одещині отримав унікальний подарунок

В ренійський музей, що на Одещині, передали шапочку легендарного французького дослідника Світового океану Жака-Іва Кусто.

Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».

Французького дослідника Світового океану пам’ятають декілька поколінь людей з різних континентів.  Жак-Ів Кусто – і учений, і фотограф, і режисер, і винахідник. Він автор великої кількості книг і фільмів про морські глибини, які з захопленням читали та дивилися і діти, і дорослі.

Виявилося, що колись дослідник бував і в Рені на Одещині.

В 1984 році Жак-Ів Кусто проводив експедицію в водах Чорного моря. Під час шторму склалася нештатна ситуація, і батискаф вийшов з ладу: сильна течія заплутала шланги. На допомогу прийшло наше судно «Нюра Кіжеватова», яке йшло на ремонт в Рені, і разом з ним батискаф опинився на базі технічного обслуговування флоту в Ренійському порту.

Тут на судно, щоб заміряти необхідну кількість матеріалів для проведення ремонту, була направлена місцева дівчина Надя Брусенська. Тоді вона навіть і не здогадувалася, що щойно познайомилась та розмовляла з великим мореплавцем. Було дуже холодно, і Кусто подарував дівчині свій знаменитий червоний капелюшок, відомий як символ його команди.

Побачивши Дунай, Кусто з командою ще повернуться сюди на початку 90-х років, щоб дослідити велику ріку з її початку в Шварцвальді до Вилкового. Але це буде інша історія.

Всі ці роки Надія зберігала подарунок. Росли діти, мінялася епоха, стилі життя, пріоритети. Надія багато працює, пише вірші, подорожує.

Нещодавно вона подарувала знаменитий червоний капелюшок Кусто музею в Рені. Тепер ренійці та гості громади, які відвідуватимуть музей, теж зможуть доторкнутись до цієї історії.

Шапочка, яку носив Кусто, зараз в моді. Вона називається «кустошка».

В Одеській області затримали торговця зброєю

Житель Подільського району Одеської області незаконно продавав зброю. Правопорушника затримали під час збуту пістолета «Stalker» і п’яти набоїв калібру 9 міліметрів до нього.  читать дальше

Сітка російських спецслужб активізувалась – на сцені колишній офіцер КДБ Юрій Швець

Все щільніше наш інформаційний простір забивається різними «друзями України» з числа «хороших русских» та різних псевдо «російських дисидентів», деяких ще «з часів срср».Один з найпомітніших персонажів – такий собі «американець» Юрій Швець. читать дальше

В селах на Одещині покращують водопостачання

У Сергіївській громаді Білгород-Дністровського району Одеської області проводяться роботи по налагодженню водопостачання в селах. читать дальше