Воєнна розвідка України, за спогадами того, хто її фактично створював, на відміну від СБУ, не мала свого радянського попередника і тому формування її особового складу одразу базувалося на патріотизмі, державництві, національно-патріотичному вихованні.
Особливої потужності, на думку генерала, ГУР додав прихід Валерія Кондратюка, а згодом і чинного керівника Кирила Буданова.
«Вони сперлися на оце історичне минуле і додали бойовитості, професіоналізму в діяльності й таким чином, на мою думку, на теперішній час саме ГУР є найбільш потужною і позитивною спецслужбою»,— сказав він.
«І ось це є результат того, що не в «стару бочку з огірками» кинули молодих хлопців, щоб вони переварилися і стали такими самими «кислими» – а наслідок роботи на новій основі – служінні національним інтересам».
На думку генерала, саме такий досвід доречно використати чинному Голові СБУ Василю Малюку при реформі своєї спецслужби. І почати з очищення рядів, в яких ще багато російської агентури та агентів впливу.
І перед військовою розвідкою зараз теж стоять потужні завдання.
«І я дуже задоволений, що пройшло 30 років і розвідка стала саме тою, якою вона повинна була б бути весь час», — зазначив Олександр Скіпальський.
За словами Олександра Скіпальського, до цього часу найбільше перешкоджала розбудові розвідки українська служба безпеки, і що в нього достатньо фактажу, щоб довести це. Проте зараз ГУР на вірному шляху і він бажає Кирилу Буданову продовжувати той курс, який він веде.
«Звільнили Валеру Кондратюка, який багато зробив починаючи з 2015 року – і кого на його місце поставили, який нічого не вміє?(маючи на увазі, вочевидь наступника Кондратюка на посаді Василя Бурбу, прим.ред.)»
Головне управління розвідки міністерства оборони України має продовжувати ту стратегію, якої вона зараз дотримується і це на думку генерала буде запорукою успіху у війні.