Цьогоріч українські агровиробники з півдня України отримали можливість безкоштовно випробувати інноваційний продукт для меліорації земель та протидії посухам – сорбент EF Polymer.
Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».
Його надали фермерам регіону у межах проєкту «Згуртовані громади», який реалізує Всеукраїнська асоціація громад за підтримки Програми USAID АГРО.
Досліджували ефективність препарату на демо-полях пшениці, ячменю та картоплі у Херсонській та Одеській областях.
Cорбент EF Polymer – це продукт, виготовлений з органічних відходів, таких як шкірки фруктів. Завдяки гідрогелевій консистенції, він зберігає у ґрунті вологу, поступово вивільняючи її рослині. Таким чином сорбент дозволяє скоротити використання води на 40%.
На Одещині вплив сорбенту досліджували на полях села Хлібодарське, а саме при вирощуванні ярого ячменю на неполивних землях. Результати показали значні покращення показників структури врожаю: кількість колосків збільшилась на 24 шт./м2, вага надземної маси – на 27 г/м2, висота рослин – на 1,2 см. Фактична врожайність ячменю після збирання з використанням сорбенту становила 3 т/га, тоді як без сорбенту – 2,85 т/га. Додатковий дохід на 1 га склав 883,5 грн або майже $21,5.
Крім того, сорбент використали і при вирощуванні ярої пшениці. Дослідження проводилося на неполивних землях. Тут використання сорбенту дозволило збільшити кількість колосків на 8 шт./м2, вагу надземної маси – на 7 г/м2, висоту рослин – на 0,5 см. Фактична врожайність пшениці з використанням сорбенту становила 1,64 т/га, тоді як без сорбенту – 1,56 т/га. Додатковий дохід на 1 га становив 531 грн або $13.
На полях Херсонщини сорбент EF Polymer застосували для вирощування картоплі під зрошенням на площі 0,18 га у селі Наддніпрянське. Результати показали, що врожайність картоплі у варіантах з сорбентом склала в середньому 18,34 т/га, тоді як без сорбенту – 15,47 т/га. Приріст врожайності від застосування сорбенту становив 2,87 т/га або 18,6%. Крім того, кількість бульб під кожним кущем збільшувалася на 20%. Це принесло 28 700 грн ($700) додаткового доходу з 1 га.
Sorry, comments are closed for this post.