Госпродпотребслужба стала чаще выявлять на полках украинских магазинов фальсифицированное сливочное масло.
В одних случаях вместо него продают продукт, с превышением отдельных показателей, в других – масло, произведенное на несуществующих заводах.
Об этом сообщил начальник управления безопасности пищевых продуктов и ветмедицины ГУ Госпродпотребслужбы в Одесской области Владимир Гиска.
Специалисты ведомства провели в регионе внеплановые проверки в магазинах, заведениях общепита, детских образовательных учреждениях и выявили многочисленные нарушения.
«За результатами проведених лабораторних досліджень встановлено 7 фактів обігу масла солодко-вершкового, яке у своєму складі містить немолочний жир та не відповідає вимогам ДСТУ «Масло вершкове». Це є порушенням вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та відповідно розглядається як фальсифікація. На сьогодні матеріали щодо обігу фальсифікованого масла, яке виявлено у Миколаївському дитячому навчальному закладі ясла-садок №1 «Сонечко», передано до відділу поліції. Також на сьогоднішній день направлено та знищено залишки масла-фальсифікату вагою більше 7 кг», − говорится в сообщении.
Чтобы не попасться на уловку злоумышленников, покупать масло следует, изготовленное крупным проверенным производителем.
«Завжди треба звертати увагу на виробника, завжди розуміти, що треба купляти у перевіреного виробника. Припустим, що було в нас виявлено фальсифікат — ФОП «Полівка». Адреса потужностей виробництва: вулиця Деризанська Чернігівської області. Ну, ФОП «Полівка» виробляє масло, це як би вже насторожує, то якщо це крупний виробник, який має у своєму составі потужності, які виробляють це масло і у нього впроваджено системи безпеки, тобто там уже є гарантія того, що там масло не фальсифіковано, більше, ніж у невідомих виробників», – советуют специалисты.
Кроме того, перед покупкой следует изучить состав продукта.
«Завжди звертайте увагу на маркіровку масла, що там написано, тому що іноді пишуть, що це не масло, а масляний продукт, це вже говорить про те, що у скалді є немолочні жири і можуть застосовуватися рослинні жири. Завжди слід звертати увагу на це, а також на умови зберігання цього масла: кількість днів, скільки воно зберігається бо часто буває, що на прилавках є прострочене масло», − посоветовали в профильном ведомстве.
Специалисты Госпродпотребслужбы настоятельно рекомендует не покупать масло на стихийных рынках и обязательно обращать внимание на маркировку.
Sorry, comments are closed for this post.