Жителі Одещини спостерігають масовий виліт великих жуків

У Національному природному парку «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської області, у липні місяці спостерігається масовий виліт мармурових хрущів.


Про це у Фейсбуці повідомляє еколог Іван Русєв.

«Мармуровий хрущ належить до родини Пластинчатовусих. Своїми розмірами серед пластинчатовусих жуків він поступається тільки жуку-носорогу звичайному. Його масовий виліт на Тузлівських лиманах спостерігається в цьому році на початку липня, тому його часто називають липневим хрущем. Від хрущів, що з’являються в травні, він відрізняється строкатим візерунком на надкрилах, що нагадує мармур», — розповідає вчений.

Ці жуки населяють місцевості з піщаними ґрунтами, як, наприклад у НПП «Тузлівські лимани». Особливо їх приваблюють виноградники поруч та піщані дюни. Перевага надається ландшафтам, які добре прогріваються сонячними променями.
«Дорослі мармурові хрущі спостерігаються в період з липня по серпень. Вдень вони ховаються в тріщинках кори дерев або іноді зариваються в органичні рештки або м’який ґрунт. Активність проявляється в сутінках і вночі.
Імаго сідають на гілки та харчуються листям і молодими пагонами дерев. Личинки їдять коріння дерев і кущів товщиною до 50 мм», — відзначає Іван Русєв.
Цікаво, що спійманий мармуровий хрущ видає характерний скрипучий писк, щоб відлякати. Він отримується з допомогою тертя черевця об надкрила і притаманний тільки цьому виду жуків.

Sorry, comments are closed for this post.