На Одещині почали кільцювати білих лелек

Про це повідомляє СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ.

Кільцювання – це метод дослідження диких птахів за допомогою прикріплення невеликої металевої або пластмасової позначки до кінцівки птаха. Перед процедурою тварин знімають із гнізд, досліджують стан здоров’я та записують параметри тварин.

«В одному гнізді було троє пташенят, у решті – по два. Це не дуже хороший показник. Це означає, що корму не дуже багато, і ми навіть не знаходимо палеток – це не переварені часточки їжі. Це все теж дає багато інформації», – розповіла орнітологиня Наталія Дзюбенко.

Орнітолог Андрій Бокотей пояснює, в Україні популяція білих лелек одна з найбільших в Європі – майже 30 тисяч пар. Аби зберегти цю тенденцію українські фахівці долучилися до міжнародної програми з кільцювання та співпрацюють з польськими орнітологами з Кракова:

«Через війну в Україні ми не маємо можливість робити все повноцінно, як це відбувається в Польщі. Вони за сезон кільцюють тисячі птахів, натомість прекрасно, що ми взагалі маємо таку можливість тут на Одещині, хоча б в одному селі.Всі ці дослідження мають одну єдину мету розробити механізми за допомогою яких ми можемо цей вид зберігати й створювати йому комфортні умови».

Паралельно з орнітологами свою роботу проводять і енергетики Одещини. Вони моніторять стан гнізд білих лелек на електроопорах і за потреби зміцнюють їх спеціальними конструкціями.

«Гніздо лелеки воно важке і не завжди лелека його будує рівненько і з часом гніздо з’їжджає на наші дроти та з часом може бути замкнення і воно загориться. Ми встановлюємо спеціальні металеві конструкції, які підіймають гніздо трошки вище – це забезпечує споживачів послугою, а птахів убезпечує від струму», – каже екологиня «ДТЕК Одеські електромережі» Юлія Лукасевич.

Подробиці процесу кільцювання дивіться у відеоматеріалі.

Повторні дослідження на Одещині вчені планують провести наступного року. Зібрані дані зможуть порівняти і зробити висновки.

Sorry, comments are closed for this post.