На Одещині спеціально створена комісія провела обстеження озера Молога, як одного з важливих нерестовищ Білгород-Дністровського району. Обстеження проводилось з метою визначення необхідних заходів щодо поліпшення технічного стану та відновлення сприятливого гідрологічного режиму водного об’єкту.
Про це повідомили в Одеському рибоохоронному патрулі.
Наразі ця водойма замулилась та заросла очеретом. У такому самому стані і єрик, що з’єднує озеро з Дністровським лиманом. Раніше в Молозі нерестився сазан, лящ, тарань, щука та інші види риб. Також фіксувався нерест умбри, яка сьогодні занесена до Червоної книги України. До речі, площа озера Молога становить 62 га.
Обстеження показало, що основною екологічною проблемою озера є прогресуюче заростання русла єрика та ложа озера очеретом, іншою водною рослинністю, відсутність водообміну з Дністровським лиманом і припинення існування його як нерестовища.
«Ми зібрали комісію, щоб разом зробити те, що не робилось багато років – відновити природне нерестилище та дати друге життя озеру Молога. Розуміємо, що проведення меліоративних робіт коштує дорого, але цього року від аукціонів на право займатись промисловим виловом риби до бюджету надійшло майже 10 мільйонів гривень. Я впевнений, що ці гроші повинні витрачатись згідно їх цільового призначення – на відновлення нерестовищ та зариблення. Але жодне зариблення не замінить ефективність природного нересту, тож озеро Молога має бути відновлено», – зазначив начальник Управління Держрибагентства у Одеській області Вячеслав Грибенко.
Sorry, comments are closed for this post.