На Одещині суб’єкти господарювання з початку року сплатили 30,1 млн грн збору за місця для паркування автотранспорту.
Про це повідомили в пресслужбі ГУ ДПС в Одеській області.
У дописі йдеться про те, що начальник Головного управління ДПС в Одеській області Юрій Гурський повідомив, що з початку року платники податків Одещини перерахували до місцевих бюджетів 30,1 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів.
Порівняно з січнем – травнем 2025 року надходження зросли на 4,9 %, або на 1,4 млн гривень.
У пресслужбі нагадали, що платниками збору за місця для паркування транспортних засобів є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), ФОП – оператори парковок, а не водії.
Базою оподаткування збору є площа земельної ділянки, відведена для паркування рішенням міської ради, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів, які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.
Ставки збору встановлюються рішеннями місцевих рад у розмірі до 0,075 % мінімальної заробітної плати за 1 м2 площі земельної ділянки (у 2026 році – 6,49 грн за 1 м2).
Звертаємо увагу, що земельні ділянки, відведені для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, не є об’єктами оподаткування збором.
Кількість таких місць повинна становити не менше 10 % від загальної кількості паркувальних місць на спеціально обладнаних або відведених майданчиках.
Якщо майданчик невеликий, має бути виділено не менше одного місця.
Місця для безоплатного паркування позначаються спеціальними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою.

![Validate my RSS feed [Valid RSS]](http://treebuna.com.ua/valid-rss-rogers.png)
Sorry, comments are closed for this post.