В Одеській області зимують великі зграї галасливих агресивних птахів

В Одеській області, вздовж узбережжя Чорного моря, або лиманів, шукають собі їжу великі зграї перелітних птахів, що здійснюють сезонні міграції. Це кулики-сороки — галасливі й агресивні. Під час годівлі вони часто намагаються атакувати один одного з пронизливими криками, позначаючи межі своїх угідь.
Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.
Куликів-сорок часто можна побачити в НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одещини. Зранку в протяжній прибережній смузі Чорного моря, а також на солонцях з негустою рослинністю біля солоних мілководних лиманів, вони шукають собі їжу.
«Кулики-сороки — перелітні птахи, що здійснюють сезонні міграції. Гніздяться вони в північних регіонах Європи, на берегах Баренцового і Білого морів, в Сибіру і на Далекому Сході, а зимують на південно-західних і південних берегах Європи, в Південній Азії і Африці. Найчастіше ці птахи тримаються на піщаних та кам’янистих пляжах, але нерідко зустрічаються і в гирлах річок.
Поза гніздовим сезоном кулики-сороки тримаються великими зграями, найчастіше збираючись на тих морських узбережжях, де бувають високі припливи. З початком відливу в цих місцях оголюються великі ділянки пляжу, на яких птахи завжди можуть знайти велику кількість поживи. Такі просторнійші місця для зарчування зараз є у нас в нацпарку, як на узбережжі моря, так і на протяжних по відстані (більш 100 км) лиманах», — розповідає вчений.
Їдять птахи черв’яків, личинок різних комах, але основу їх раціону складають молюски і рачки. У пошуках їжі птахи неспішно бродять на обмілинах, пильно вдивляючись у воду. Помітивши ледь вловиме ворушіння прихованого в товщі ґрунту молюска, кулик-сорока встромляє дзьоб в пісок або мул і витягує поживу.
Кулик-сорока перебуває під охороною Червоної книги України (статус — вразливий), Бернської конвенції та угоди AEWA.

Sorry, comments are closed for this post.