В Одеській області збудують зрошувальну мережу для поливу виноградників

У селі Озерне Ізмаїльського району Одеської області місцеве фермерське господарство «ВВ-АГРО» планує збудувати та організувати мережі меліорації та зрошення земельної ділянки площею 51 га для вирощування винограду.

Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».

Зазначається, що зрошувальна мережа передбачена з крапельних трубопроводів загальною довжиною 202 км від запроєктованої насосної станції.

Будівництво мережі меліорації та зрошення планується на землях Озерненської сільської ради площею 51 га. Загальна площа ділянки, що перебуває в оренді ТОВ «ВВ-АГРО» складає 66,016 га.

На вказаній земельній ділянці розташовані багаторічні насадження винограду. Територія обмежена з півночі, півдня та сходу землями сільськогосподарського призначення, із заходу – озером Ялпуг. Житлова забудова до місць проведення планованої діяльності ТОВ «ВВ-АГРО» складає 1,1 км до села Озерне.

У складі заходів планованої діяльності передбачено встановлення насосної станції, фільтраційний вузол, фертигаційне відділення (підготовка, зберігання, внесення розчинів), зрошувальна мережа завдовжки 202 км.

Насосна станція буде обладнана насосом DAB NKP-G 50-250. Встановлена потужність насосної станції становить 22 кВт.

У фільтраційному вузлі буде встановлений фільтраційний автомат Filtomat 6″ M100-6800.

У фертигаційному відділенні передбачений насос DAB KVC 40/50 М, компресор 210 м3, дві вертикальні пластикові ємності 1000 л .

Зрошувальна мережа зводитиметься у вигляді крапельного зрошення. Вода постачається через крапельниці, які розміщуються на рядках виноградників, а потім капає на листя та гілки рослин. Для зрошування використовуються крапельні трубки, які встановлюються зверху над насадженнями винограду. Вода на полив подаватиметься насосною станцією з озера Ялпуг. Зрошувальна мережа передбачена з напірних трубопроводів (труби ПЕ 100 SDR) загальною довжиною 5,663 км.

Режим роботи системи триватиме з квітня по жовтень, один-два рази на добу. Електропостачання здійснюватиметься від існуючої трансформаторної підстанції. Альтернативне живлення не передбачається.

На період будівництва зрошувальної мережі потреба у трудових ресурсах складатиме п’ятнадцять чоловік. Після впровадження планованої діяльності необхідні будуть два оператори машин та агрегатів і систем краплинного зрошення.

Для перебування персоналу передбачена збірна модульна споруда без улаштування фундаменту та без використання будівельних матеріалів. Задля потреб персоналу буде організований підвіз води та встановлений біотуалет.

Sorry, comments are closed for this post.