В Одеській області побудують завод

У місті Вилкове Одеської області планується будівництво заводу з виготовлення газобетонних блоків.

Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today» з посиланням на керівника компанії «ФЕСІТ ЮНАЙТЕД» Олега Дудка.

За його словами, через окупацію міста Каховка Херсонської області на півдні Одещини виникла потреба у газобетоні.

«Ми, аби забезпечити містян роботою та налагодити виробництво, хочемо у Вилковому побудувати невеличкий завод, який би виробляв за добу до пятдесяти кубів газобетонних блоків для будівництва», – каже Олег.

Інвестиційний проєкт передбачає будівництво виробничого приміщення, складу для зберігання матеріалів, складу готової продукції, побутових приміщень. Загалом ним передбачено створення 15-20 робочих місць, що позитивно позначиться на соціально-економічній сфері громади – за рахунок видатків дозволить збільшити надходження до місцевого бюджету. Це буде найбільший проєкт у громаді за останні роки.

На заводі працюватиме лінія конвеєрного типу для виробництва газобетонних блоків «Стандарт Плюс-30». Вона складається з трьох ділянок: заливальної, формовочної та розпилювальної.

Як пояснює Олег, газобетон на 70-80% складається зі звичайного повітря, яке міститься в комірках матеріалу. Після автоклавної обробки газобетон містить всього до 20 кг хімічно пов’язаного алюмінію, який надходить в матеріал як в чистому вигляді (приблизно 400 грам на 1 куб), так і у вигляді оксиду алюмінію, що міститься в цементі.

Матеріал є неорганічним і стійким до шкідників. Терміти, гризуни і комахи не можуть селитися в суцільних стінах, побудованих із стінових газобетонних блоків. Негорючість газобетону дає можливість не враховувати настільки небезпечний фактор, як токсичні викиди при згоранні речовин. Повітря- і паропроникність дозволяють стінам «дихати», підтримуючи природний мікроклімат в приміщенні, його екологічну чистоту, відсутність поживного середовища для мікроорганізмів або паразитів, перешкоджає утворенню на стінах грибка і цвілі.

Будівництво будинку з газобетонних блоків завдає мінімальної шкоди навколишньому середовищу, набагато меншої, ніж будівництво дерев’яного, цегельного або каркасного будинку. Для будівництва будинку з газобетонних блоків площею 100 м² достатньо 15 тонн мінеральної сировини і декілька мегават для її обробки. Будинки з автоклавного газобетону відрізняються високою довговічністю, тому що цей матеріал не горить, не іржавіє, не гниє, не боїться цвілі, не взаємодіє з водою (не розчиняється і не вимивається), не схильний до пошкоджень від гризунів і комах.

Запуск підприємства всіляко підтримує голова громади, бо є розуміння, що у Вилковому останніми роками не відкривають нові виробництва, тим паче під час війни. Для його будівництва потрібна відповідна земельна ділянка за межами міста, аби вантажівки підвозили цемент та пісок. Обов’язково до нього повинна підходити бетонна дорога.

“Ми попросили одну ділянку, яка вже стоїть сорок років без діла. Аби розробити проєктно-кошторисну документацію, необхідна реєстрація об’єкта будівництва на певній території. Але депутатській корпус не дає нам це зробити”, – констатує Олег Дудко.

Sorry, comments are closed for this post.