У Національному природному парку «Тузлівські лимани» на схилах Тузлівських лиманів достиг «морський виноград».
Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомляє еколог Іван Русєв.
Офіційно рослина називається двоколосковий хвойник або ефедра. Іноді її називають степова малина, а у Франції цю рослину іменують «морський виноград», бо там вона росте на пісках морськими узбережжями.
«Назва хвойник виникла через зовнішню схожість сегментів гілок рослини з хвоєю сосни і своєрідного аромату, що нагадує запах хвойних. У З французької мови ця назва була запозичена також в інші європейські мови»,— розповідає вчений.
Морський виноград сприяє закріпленню сипких схилів та пісків. Він є кормом для куріпок та інших птахів. Вегетативні частини рослини і насіння є їжею для деяких видів комах.
Люди, зазвичай не вживають плоди ефедри. Спробувати на смак можна, але не переїдати, оскільки рослина діє як енергетик.
Морський виноград зустрічається на степових ділянках Тузлівських лиманів не часто. Однак, там, де він росте, він прикрашає ландшафт і є важливим компонентом степових біоценозів Причорномор’я.
Морський виноград застосовується у медицині. Зазвичай використовуються препарати, приготовані на основі чистого ефедрину, який отримують або з сировини, або хімічним синтезом. У сучасній науковій медицині препарати ефедрину призначаються при бронхіальній астмі, станах, що супроводжуються гіпотонією, гострих респіраторних вірусних інфекціях, застуді, отруєнні препаратами групи морфіну.
Sorry, comments are closed for this post.