В Одесі запланували будівництво теплоелектроцентралі (ТЕЦ) на паливі, що виробляється з відходів.
Про це повідомили Міністерстві розвитку громад та територій України, інформує «Комерсант український».
Цей інфраструктурний об’єкт уже погоджений профільним міністерством та включений до Схеми теплопостачання міста.
Готовність взятись за спорудження теплоелектроцентралі виявила корейська компанія Posco International.
Вона вже побудувала понад 30 сміттєспалювальних заводів у різних країнах світу. А найцікавішим досвідом є будівництво такого заводу у Варшаві: він зведений відповідно до європейського законодавства та екологічних нормативів ЄС. Про це повідомила заступниця Одеського міського голови Ганна Позднякова, яка у березні побувала на цьому заводі.
«Комплексний підхід поводження з відходами, реалізований у Варшаві, відповідає концепції, яку вивчає Одеса», – наголосила посадовиця.
Повідомляється, що «українська та корейська сторони вже розпочала підготовку Концептуального документа проєкту»
Загальна вартість проєкту оцінюється в 106 мільйонів доларів США (приблизно 3,9 млрд грн за поточним курсом), а термін окупності – 6,5 років.
Містом вже виділено земельну ділянку площею 4 гектари, визначено відповідальне комунальне підприємство, підведено всі необхідні інженерні мережі, зокрема газопровід, а також узгоджено схему теплопостачання з Міністерством розвитку громад та територій України.
Потужність нової ТЕЦ становитиме 12 МВт електроенергії та 40 МВт теплової енергії.
Підвищення енергонезалежності громад, екологічний підхід до переробки сміття – це сучасний підхід. І технологія Waste to energy, яка передбачає можливість теплоелектростанції працювати в тому числі і на паливі, добутому з переробки сміття, це забезпечує. На цьому наголошують у Держагентстві відновлення.
«ТЕЦ на RDF – це про децентралізоване постачання електроенергії та тепла. Це зменшення навантаження на громади, бо частина сміття йтиме не на полігон, а перероблятиметься в RDF, і це паливо буде використовуватися для роботи ТЕЦ. POSCO зробили багато для відновлення енергетики в Республіці Корея. Сьогодні цей досвід допоможе українським громадам відновитись та покращитись», – зазначив Голови Агентства відновлення Сергій Сухомлин за підсумками зустрічі з корейською стороною.
В агенції нагадали, що місяць тому представники громад, які відібрали для втілення пілотного проєкту з побудови таких ТЕЦ, відвідали теплоелектростанції на паливі з переробленого сміття в Фінляндії та Польщі. У Варшаві представники громад побачили зсередини ТЕЦ, збудовані корейською компанією POSCO.
У якості наочного прикладу успішного поводження з відходами експерти найчастіше наводять досвід Швеції. В країні 99% сміття сортується і вже з них 50% переробляється у енергію – за технологією Waste to energy. Ще 50% переробляється та використовується повторно. Як би це дивно не звучало – ще й 800 тисяч тонн купується додатково.
Сировини для подібних ТЕЦ вистачить. Щорічно одна людина продукує близько 300-350 кг побутових відходів. За підрахунками зі 10 млн. тонн сміття, яке вивозиться на полігони, може бути вироблено 3,5 млн. Гкал теплової енергії або 1,2 млрд КВт/год електроенергії, що дорівнює приблизно 1 млрд. куб. м газу.
Sorry, comments are closed for this post.