В акваторії Сухого лиману на Одещині будуть вирощувати молюски та креветки

Мідії. Фото: пресслужба Мінагрополітики

В Україні дозволили використовувати акваторію Сухого лиману, що на Одещині, для ведення господарської діяльності у сфері марикультури.

Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Відповідне розпорядження “Про проведення аукціону з продажу права на укладення договору користування на умовах оренди акваторією (водним простором) Сухого лиману для цілей морської аквакультуриˮ № 60-р було схвалено урядом на минулому засіданні.

«Вперше в історії України Урядом прийнято рішення про надання можливості підприємцям займатися марикультурою на умовах оренди у частині акваторії Сухого лиману, що в Одеській області», — сказано у повідомленні.
Ділянка водойми в Сухому лимані має вільний водообмін з морем та достатню солоність для вирощування мідій, різних видів креветок тощо.
За словами заступника Міністра агрополітики Віталія Головні, марикультура — перспективний напрямок розвитку для української економіки. Він дасть можливість постачати на внутрішній ринок якісні, корисні і доступні за ціною морепродукти.
«Нам треба розвивати морську аквакультуру. У цьому ми опираємось на досвід країн, які є лідерами, наприклад, Норвегія та Чилі. В розпорядженні чітко визначені координати для ведення бізнесу у Сухому лимані. І ми пропонуємо підприємцям взяти участь в електронних торгах на право оренди акваторією», — зазначив Віталій Головня .
Договір про оренду буде укладатись на 7 років. Такий термін зумовлено тим, що прибуток від реалізації продукції аквакультури може бути отримано на третій рік господарчої діяльності. Також підприємцю необхідно провести підготовчі роботи для початку виробництва, яке здійснюватиметься шляхом розміщення технологічних пристроїв – плавучих садків, колекторів для молюсків тощо.
Перші торги будуть оголошені найближчим часом.

Sorry, comments are closed for this post.