У заповіднику на Одещині народилося багато цікавих тварин

Справжній бебі бум спостерігається зараз у дельті Дунаю Одеської області. Там народилися не менш ніж 22 малят у тварин, якіх туди завезли лише декілька років тому. Це програма ревайлдінгу, тобто відродження видів, які колись мешкали у регіоні, але були винищені.

Про це розповіли у природоохоронній організації Revilding Ukraine, передає УСІ.

Програма відродження видів працює вже 3 роки. І має добрий результат, адже тепер у дельті Дуная багато маленьких буйволят, коників та інших тварин.

Всього за останній час народилися більше 22 малят. Усі ці види мешкали у Одеській області багато років тому, вони важливі для екосистеми.

На всіх робочих територіях, які команда змогла обстежити цього року, відмічається наявність малечі у тварин, що повернулися в регіон завдяки зусиллям з ревайлдингу останніх трьох років. Так, найбільше дитинчат народилося у диких тарпановидних коней, які приїхали на острів Єрмаків із заповідників Латвії: відразу 8 лошат. Місяць тому на Єрмакові також народилося буйволеня. Загалом, буйволи народжують дитинчат досить пізно, тож можна чекати на подальше поповнення стада до кінця року.

«Рекордсменом за кількістю малюків у однієї матері є родина степових бабаків, що оселилася у Тарутинському степу два роки тому як перший крок із повернення виду в регіон. Навесні бабачиха дала життя 6-ти маленьким бабачатам. Хоча у степу є природні хижаки, такі як лисиця та хижі птахи, всі дитинчата вижили та вже виросли до дорослого розміру. У майбутньому плануються наступні випуски бабаків у степу для створення тут життєздатної популяції виду», — зазначають у Revilding Ukraine.

Sorry, comments are closed for this post.