Відомо, що Кілія Одеської області є стародавнім містом, історія якого приваблює різних людей, зокрема і місцевих мешканців. Наприклад, Олег Курносов, що живе в Кілії, нещодавно знайшов цікавий артефакт – печатку сасанідів.
Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».
«Якщо не зійти зі шляху, фортуна іноді винагороджує за терпіння», – каже чоловік про свою знахідку.
Отже, під час дослідження неіснуючого поселення, серед ріллі, чоловік візуально запримітив річ з цікавого каменю зі сколом. Спершу на думку Олега Курносова спало, що це черняхівська намистина, яка сколувалася під плугом. Проте очистивши та розглянувши знахідку, він з’ясував, що отвір виявився більшого діаметра, а замість сколу побачив задуману гему із зображенням бізона або яка.
Фотографіями своєї знахідки Олег поділився зі спеціалістами, які ідентифікували річ як: гема, печатку сасанідів на халцедоні, в іншому варіанті було названо агат. Дослідник поділився, що різноманітність культур різних часів на півдні Одещини не є новиною, і підтвердження цьому виявляли вже багато разів:
«На тлі інших місць земля нашого краю відрізняється великим нашаруванням культурних верств. Буває, що на одній ділянці періодично можуть виявлятися сліди життя в діапазоні від неоліту і ранньої бронзи до Кримського ханства, між якими залишки, давньої Греції і Риму, осередки кіммерійців, скіфів, сарматів, Візантії, набігаючих гунів і половців, слов’ян, кипчаків, ординців, Валахії та Угорщини, вірмен, татар та задунайських козаків, українців та царизму».
Проте, як зазначає Олег Курносов, йому вперше довелося стикнутися зі слідом династії перських шахіншахів – cасанідами, які правили в Ірані починаючи з 224 – 651 років.
Зацікавившись цим, чоловік почав шукати відповідні матеріали, та натрапив на книгу «Вершники в блискучій броні» Володимира Дмитрієва, в якій описується військова справа сасанідського Ірану. Тоді кілійцю вдалося дійти здогадок про те, як саме знахідка опинилася на цьому місці:
«То відразу виникає питання: як печатка знатного перса могла опинитися в окрузі Кілії? Виявляється, згідно з описами подій у книзі, сасаніди воювали з Римом, а пізніше з Візантією, і не виключено, що втратити річ міг воєначальник під час військового походу до римської Мезії. Хоча я більше схиляюся до того, що власником цієї печатки міг бути один знатний перський купець, який перетнувши на торговельному кораблі води Великого Понту причалив до одного з поселень римської провінції, що на західному узбережжі моря, для того, щоб обміняти вишукані килими, східні прикраси на зерно, віск, шкури або грецьке вино».
Sorry, comments are closed for this post.