Родичі загиблих на крейсері «Москва» не можуть знайти своїх рідних

Майже 5 місяців минуло відтоді, як було потоплено крейсера «Москва».

За цей час деякі родичі загиблих моряків так і не отримали інформації від міністерства оборони рф, або від офіційної влади, повної інформації про те, що сталося, а також про долю своїх рідних.

Згідно з офіційними даними, в результаті затоплення крейсера «Москва» загинула 1 особа, а також 27 зникли безвісти. Тим часом, за даними незалежних джерел, визнаних у Росії «іноагентами», то як мінімум 37 тіл було доставлено до Севастополя після пожежі на крейсері.

Батьки та близькі родичі моряків почали з’ясовувати, що сталося і яка доля їхніх чоловіків. Однак влада і командування ЧФ засекретили всю інформацію. Рідні казали, що жодної інформації щодо офіційних ліній їм знайти не вдається.

Більше того, пораненим морякам, які перебували у шпиталях по всій росії, дали підписати документи “про нерозголошення”. Одна з матерів стверджувала, що довго шукала сина і весь цей час спостерігала поряд із собою двох дівчат, куди б вона не подалася. Жінка припускала, що за нею велося стеження. Також, родичам, чиї близькі вважалися як зниклі безвісти, пропонували підписати документ, який перевів би моряків у статус «загинув унаслідок катастрофи». Таким чином, влада хотіла якнайшвидше провести суди і визнати загибель військових, оскільки статус “зниклий безвісти” закріплюється за людиною протягом 6 місяців.

Сумнівів у тому, що зниклі безвісти загинули ні в кого. Але російська влада наполегливо це приховує. Чому це робиться не зрозуміло. Немає необхідності пояснювати, чому люди не хочуть влаштовувати скандалів, чи відкрито звинувачувати владу — рідним просто необхідно дізнатися, що насправді сталося з моряками на «Москві» та оплакати загиблих. Але кремль, як і у випадку з Курськом, намагається приховати всю інформацію про трагедію. Очевидно, у події є вина вищого військового командування Чорноморського флоту. Мабуть, в очах командування — цей факт виправдовує муки людей, які віддали своїх близьких, як їм казали, «на захист батьківщини», які тепер не можуть навіть дізнатися про їхню долю.

Джерело

Sorry, comments are closed for this post.