Демократична українська журналістська спільнота завжди була серйозною силою та активним і предметним контраргументом політичному свавіллю, політичній зраді та економічному хаосу, які на тлі довготривалої війни із зовнішнім агресором стали серйозною отрутою для свідомості українців, а також для воєнно-політичної і воєнно-економічної міці нашої держави.
Яскравий інформаційний приклад такого посилання національна мас-медіа співдружність наводить у даному матеріалі, апелюючи до свідомості і уваги представників правоохоронних і контролюючих органів держави. Адже окремі аналоги «героя» статті, мабуть і на жаль, притаманні для усіх регіонів України…
Та тут ще й певна актуальна тотожність існує… Крайня точка півдня України, прикордонна, до речі… І крайня точка заходу України. Теж прикордонна…
Беззаперечно, Одеса завжди була у тренді прикордонно-кримінального стану з давніх давен. Однак інформація, яку вдалося роздобути журналістам у Закарпатті — регіоні українсько-європейського прикордоння (тим паче, враховуючи певні особливості головного фігуранта ситуації), вражає…
При цьому істинність та повнота зібраної журналістами інформації просто стає навчальним посібником для наших компетентних структур…
А матеріал цей, хотілося б, щоб став попередженням усім бажаючим до зневаги, хитрощів та обману і держави, і виборців, незважаючи на регіон перебування…
А тепер до конкретики… Отже…
Закарпаття. Одна з природніх перлин України… але і серед місцевого політичного бомонду теж є свої, обрані громадою депутати-«перлини».
Судіть самі, у березні депутат Закарпатської обласної ради Пейтер Чаба подав декларацію за 2020 рік (https://public.nazk.gov.ua/documents/f999b692-812a-4e0b-b32a-7eb668b11323). Усе, як говориться, за законом.
Однак у цій декларації депутат, чомусь, не вказав ряд фірм, що знаходяться у його власності, але зареєстровані й діють в сусідній Угорщині.
Так, згідно неї, Пейтер Чаба володіє корпоративними правами у формі власності у дев’яти юридичних осіб, зареєстрованих в Україні, та має відношення до громадських організацій «Берегвідек-2015», «Карпатський дім», а також таких виробничих підприємств й торгових фірм, як ЗАТ «Котнар», ТОВ «Перегіум-інвест», ТОВ «Бульвар», ТОВ «Тропік Дрінк», ТОВ «Карпат-Вин Еталон», ТОВ «Котнар Хілл» і ТОВ «Перегіум».
Проте інформація про закордонні організації, підприємства або інших юридичних осіб, в яких означений депутат-бізнесмен володіє корпоративними правами, у поданому до НАЗК документі чомусь відсутня.
А тепер щодалі – то більше цікавостей… В Угорщині особа на ім’я Péter Csaba, яка народилася в той же день, що і регіональний депутат Пейтер, і, нібито, проживає за адресою: Угорщина, м. Будапешт, вул. Гардоні Гейза (Gárdonyi Géza) буд.21/В, кв.1 (ця нерухомість вказана у декларації депутата), є власником товариства з обмеженою відповідальністю «Bereg-Peregium» (реєстр. № 01-09-351019, статутний капітал — 3 млн. форинтів (близько 280 тис. грн.)).
та власником товариства з обмеженою відповідальністю «Peregium Invest» (реєстр. № 01-09-328241, статутний капітал — 90 млн. форинтів (близько 8 млн. 400 тис. грн.)).
Ці фірми зареєстровані за тією ж адресою, що і Пейтер Чаба. Обидва підприємства були засновані минулого року. Контактною електронною поштою в цих фірмах вказана адреса [email protected]. Така сама адреса електронної пошти Пейтера Чаби вказана і на сайті Демократичної спілки угорців України, членом правління якої є вказаний депутат Закарпатської обласної ради.
Зіставляючи цілком очевидні факти про громадянина Угорщини Péter Csaba та громадянина України Пейтера Чаби Алайошовича, у яких за дивним збігом обставин сходяться прізвище та ім’я, дата народження, адреса електронної пошти, а дані угорські фірми мають назви, співзвучні з назвами юридичних осіб, власником яких є декларант (Перегіум, Берег), можна сміливо зробити припущення, що угорець Péter Csaba та українець Пейтер Чаба – одна і та ж особа-біпатрид. І що це дає? А ось що.
Якщо це справді так, то не внесення даних щодо закордонних фірм до декларації депутата Пейтера Чаби може кваліфікуватися як кримінальне правопорушення, передбачене статтею 366-1 Кримінального Кодексу України (подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».
Підсумовуючи викладене вище, думка лише одна навіюється… Як виявляється, у нашій ненці-Україні ще, на жаль, існують, хоч певною мірою поодинокі, однак суттєво зрадливі суб’єкти, які, здавалося б, формально представлять інтереси нації загалом, а також інтереси громад на місцях в індивідуальності, будучи представниками органів місцевого самоврядування…
А насправді є типовими шахраями, для яких, незважаючи на те, що країна борониться від реального ворога, що країна намагається позбавитися корупції, що країна намагається вийти на Європейську орбіту, реалізуючи при цьому необхідні реформаційні заходи, продовжують, не боючись нікого і нічого, переслідувати виключно власні збагачувальні наміри та інтереси…
Sorry, comments are closed for this post.