Одеситам на замітку: як не стати жертвою аферистів

police-640x224

Аферисти підлаштовуються під сьогодення і вигадують все нові й нові схеми, щоб ошукати людей, які виїжджають з населених пунктів України, де відбуваються активні бойові дії, шукають нове житло, роботу та допомагають постраждалим від російської агресії й своїм захисникам.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

У зв’язку з цим поліцейські дають кілька порад, як не стати жертвою зловмисників:

• Шахраї вигадують історії про постраждалих захисників, важкохворих дітей та інших, при цьому використовують неіснуючі фото, апелюючи до почуттів жалю та провини, створюють  сторінки-дублери благодійних організацій, але вже з іншими реквізитами. Доки не переконаєтеся, що допомога збирається для реальних людей і добросовісними благодійниками, не надсилайте гроші і не репостіть новину. Для допомоги армії, постраждалим від російської агресії, важкохворим зверніться до місцевих органів влади, засобів масової інформації: вони тісно співпрацюють з благодійними організаціями та волонтерами, які реально допомагають і несуть користь.

• Будьте обережні під час спілкування з особами, які представляються працівниками банківської установи або надсилають SMS-повідомлення від імені банку. Під різними приводами шахраї пропонують перейти за посиланням або подзвонити, щоб надати конфіденційну інформацію. Робити цього не потрібно. Зловмисники використовують різноманітні програми, щоб миттєво викрасти гроші як з мобільного, так і з банківського рахунку. Найкращий захист – ігнорування.

• Під час пошуку житла в Україні чи за кордоном не можна погоджуватися на передоплату, особливо сплачувати аванс онлайн. Часто після отримання грошей шахраї блокують номер жертви і зникають. Найкращою гарантією отримання житла може бути договір, підписаний обома сторонами.

• Щоб захиститись від обману з працевлаштуванням за кордоном вимушеним переселенцям і біженцям, потрібно домовлятися про роботу лише за договором та з офіційною зарплатою і звертати увагу на те, за що на вас можуть накласти штраф. У жодному разі не купуйте фальшиві документи та не віддавайте свої.

Це мінімальний перелік першочергових порад, які стануть вам у пригоді. Якщо ж ви стали жертвою правопорушників, відразу звертайтеся по допомогу до правоохоронних органів.

Sorry, comments are closed for this post.