На півдні Одеської області мешкають найпомітніші павуки

В НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської області, мешкає один з найяскравіших і найпомітніших павуків — павук-Аргіопа, павук-оса або павук-зебра (Argiope bruennichi).

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.

«Цей павук воліє добре освітлені місця, тому його ловчі мережі часто можна зустріти на піщаному пересипі, в полях, вздовж доріг. Розмір самок – близько 1,5 см, самців – лише до 0,7 см. Для павутини цих павуків характерне зигзагоподібне плетіння. Звичайна колонія аргіоп може бути на луках, або у очеретяних заростях — там, де є масовий літ комарів, мошок, і може досягати двох і більше десятків павуків», — розповідає вчений.
Якщо засунути руку в павутиння, навмисно чи випадково, то павук негайно відреагує та вкусить. Укус аргіопи досить болісний і можна порівняти з бджолиним або осиним.
«Справа в тому, що у осиного павука досить сильні щелепи, і він їх здатний досить заглибити під шкіру. Крім цього, не треба забувати про його, хоча і несмертельну, але отруту. Своєю отрутою вона вбиває жертву. Інша справа, що в більшості випадків для людини ця отрута не є небезпечною», — зазначає Іван Русєв.

Sorry, comments are closed for this post.