На півдні Одещини з’явилися незвичайні будинки

В холодний період року у НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської області, можна побачити ділянки землі вкриті курганцями — це осінньо-зимові «будинки» курганчикової миші — виду-двійника миші хатньої.
Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.
«Перші кургани миші побудували ще на початку вересня у 2022 році. Найбільш активна будова курганів була зареєстрована в жовтні 2022 року. Іх кургани дуже схожі формою на степові піраміди. Там, у курганах, маючи запаси корму, вони живуть усю зиму великою родиною, іноді впускаючи туди й інших звірів, таких як полівки, землерийки та мишей інших видів», — зазначає вчений.
Курганчикові миші споруджують із землі спеціальні зимові притулки – курганчики, в яких вони запасають корм, іноді до 20 кг! Ця унікальна екологічна особливість мишей була неймовірним порятунком для багатьох жителів Української Бессарабії у повоєнні голодні роки ХХ сторіччя – люди збирали запасений мишами корм і, таким чином, рятувалися від голоду.
«Зараз, зимою, миші живуть виключно у курганах і почнуть розселяютися територією нацпарку «Тузлівські лимани» на початку весни», — відмічає Іван Русєв.

Sorry, comments are closed for this post.