В зимовий період на степових ділянках Одеської області зростає багато грибів печериць.
Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.
Печериці можна побачити навколо Тузлівських лиманів, в одноіменному національному парку, що на півдні Одещини.
«Печериці належать до родини Шампіньйонові. Поширена назва «шампіньйон» походить від фр. champignon, що означає просто «гриб». Рід включає як їстівні, так і неїстівні гриби. До культивованих їстівних відноситься печериця двоспорова. Плодові тіла в нашому нацпарку бувають різних розмірів, іноді до 20-25 см»,— розповідає вчений.
Печериці виростають, переважно, на багатому навозом грунті, багатому органікою лісовому і луговому перегною, трапляються на корі відмерлих дерев і мурашниках.
«У печерицях містяться 20 амінокислот, у тому числі всі незамінні для людини: метіонін, цистеїн, цистин, триптофан, треонін, валін, лізин, фенілаланін. З плодових тіл деяких печериць виділяють антибіотики. Містить вітаміни D, Е, РР і вітаміни групи В, а також залізо, калій, фосфор і цинк. Печериця містить більше вітамінів групи В, ніж свіжі овочі. Є лідером по вмісту рибофлавіну, тобто вітаміну В2, який зменшує приступи головного болю при мігрені. Печериці також впливають на стан нашої шкіри та волосся»,— зазначає Іван Русєв.
Гриби були «їжею богів» уже в часи фараонів. Єгиптяни вірили в те, що вживання в їжу печериць дарує безсмертя, на що заслуговували тільки фараони. Звичайна людина не мала права навіть доторкнутися до них, не говорячи про те, щоб їх їсти.
Sorry, comments are closed for this post.