На Одещині знайшли рідкісну монету

На Одещині краєзнавець із міста Кілія Ізмаїльського району Олег Курносов, ресторатор із двадцятирічним досвідом, напередодні Різдва знайшов унікальну срібну монету Римської імперії (347 р. н.е.) часів правління імператора Констанція ІІ, одного з чотирьох синів Костянтина Великого, яку в історичних колах називають «силіквою».

Про незвичну знахідку мешканець Кілії розповів на своїй сторінці в Фейсбуці.

За словами Олега, літери SMN у нижньому ряду на реверсі означають, що монета була викарбувана на монетному дворі в Нікомедії (сучасне турецьке місто Ізміт), заснованому у 264 року до н.е., що згодом стало столицею римської провінції Віфінія з резиденцією римських імператорів Діоклетіана та Костянтина Великого у IV столітті. Ця монета нечаста за легендою реверсу (VOT XXV MVLT XXX – клятва справедливого правління на тридцять років перед народом Імперії).

«Монета, скоріш за все, горіла, тому довести її було дуже складно. Аверс піддався механіці, а ось з реверсом довелося складніше, бо поверхня була забруднена скоринкою м’якого та темного металу. Фахівці припустили, що ця силіква виготовлена з рогового срібла.

Окрім цього, при горінні слабкі метали вилізли на поверхню, але це вже особисто моє припущення. Можу й помилятися, бо з таким варіантом нальоту стикаюся вперше», – так описав свою знахідку кілійський краєзнавець.

Sorry, comments are closed for this post.