Департамент безпеки ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» розкрив на підприємстві організоване злочинне угрупування, яке тривалий час займалося розкраданням палива.
Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив керівник компанії Дмитро Москаленко.
«Ще за старого керівництва УДП організаторами схеми були безпідставно завищені норми витрати палива на здійснення портових операцій. На буксирах почав накопичуватись певний надлишок палива. «Зекономлене» паливо капітани використовували для «лівих» операцій без внесення у судновий журнал. Лише по одному з дунайських портів виявлені сотні таких операцій.
«Виручка» розподілялася між організаторами та задіяними у схемі капітанами, агентами, диспетчерами та іншими співробітниками. Частину палива просто зливали, вивозили, продавали», – розповів керівник підприємства.
За його словами, розкрити схему допомогли датчики контролю витрат палива та система відеоспостереження.
«Ми переконалися у тому, що норми штучно завищені. І зафіксували рух незрозумілої автоцистерни з паливом по нашій території. Був проведений аудит, розслідування.
Наразі всі матеріали передаються у правоохоронні органи. За результатами напевно будуть не лише звільнення, але й підозри», – поділився подробицями розслідування Дмитро Москаленко.
Що до того, навіщо це виносити на публіку, псувати імідж підприємства та чи варто ворушити минуле і втрачати «досвідчені» кадри, керівник написав наступне.
«Переконаний, що очищення від корупційних схем лише посилює імідж УДП як сучасної, прозорої компанії, яку сприймають інвестори, з якою готові співпрацювати міжнародні донори та партнери України.
Впевнений, що трудовий колектив та профспілки повністю підтримають наші рішення, адже корупція наш спільний ворог – не може бути так, що одні працюють в режимі 24/7, забезпечуючи підприємству високий дохід, а інші кладуть цей дохід у свою кишеню», — зазначив керівник підприємства.
На думку Дмитра Москаленка, важливо, що компанія не лише викорінює корупцію, але й створює потужні запобіжники, які унеможливлять зловживання з паливом у майбутньому. Диджиталізація всіх управлінських процесів, онлайн-моніторинг пересування флоту та контроль фактичних витрат палива, цілодобове відеоспостереження та інші заходи створюють дуже ефективну антикорупційну інфраструктуру з мінімізованим «людським фактором».
Sorry, comments are closed for this post.