На Одещині водяться спритні і дуже товариські тварини — видри. Часто видру можна зустріти в НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської області.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.
«І навряд чи є інші тварини, здатні так віртуозно поєднувати у житті земну і водну стихії, як видра. Видра видобуває собі їжу у воді (при необхідності може бути під водою до 2 хв). Як правило, у воді видра плаває дуже швидко. Активна видра переважно вночі, але, взимку, коли їжі небагато, вони активні іноді і вдень. Мисливські угіддя однієї видри можуть бути до 18 км і приблизно на 100 м углиб морській прибережної зони, хоча найчастіше видри віддають перевагу мілководним ділянкам. Взимку, при виснаженні запасів риби та в міру замерзання, видра змушена кочувати. По піску, льоду або снігу вона проходить за добу іноді до 20 км. І ми бачимо ії сліди на багатьох ділянках нацпарку. Харчується в Національному природному парку «Тузлівські лимани» переважно рибою (карасями, сазаном, камбалою глосою, бичками, кефаллю та ін.), охоче поїдає молюсків. Ловить полівок та інших гризунів, жаб та ящірок; місцями полює навіть на куликів та качок», — розповідає вчений.
У 2000 році звичайну видру було внесено до червоного списку Світового союзу охорони природи (IUCN) як «вразливий» (vulnerable) вигляд.
Sorry, comments are closed for this post.