На Одещині виявили старовинний колодязь

У передмісті Кілії на Одещині виявили старовинний колодязь.

Про випадкову знахідку в районі міста, який місцеві називають Омарбія, розповів адміністратор групи «Кілія – найдавніше місто України» Олег Курносов,  повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».

Під час прогулянки стародавнім селищем, увагу дослідника привернув глибокий і на диво дуже рівномірно зроблений із ракушнякового каменю колодязь.

«На цю споруду я натрапив випадково. Раніше нічого не чув про це , хоча можу припустити, що в окремі часи колодязь міг виконувати роль місцевого водозабору. Тобто, напевно, до того, як тут зробили водопровід, був резервуаром. Пізніше його могли використовувати для водопою тварин. Я не можу сказати, що ця споруда стародавня. Ймовірно, ії могли зробити в часи румунського королівства (до вітчизняної війни), або в часи раннього СССР. Але матеріал, з якого викладені стінки, точно узятий з якоїсь старовинної будівлі. Так чи інакше, колодязь розташований біля пересохлої річки, що впадає у плавневу низовину Дунаю. І, хоча зараз в ньому немає води, колись він був збалансованим природним водосховищем», – висловив свої припущення Олег Курносов.

Автор поділився кількома світлинами, на яких видно, що на дні колодязя є щось схоже на підйомний пристрій на лебідці. А одна з коментаторок розповіла, що чула від старих людей розповіді про Кульову криницю, яка рятувала людей та тварин від спраги.

Тож схоже знахідка насправді дуже цікава і може посісти гідне місце у туристичних маршрутах стародавнього міста.

Sorry, comments are closed for this post.