На Одещині посадовці привласнили державні землі

На Одещині організована злочинна група шахраїв привласнила землі на узбережжі Дністровського лиману.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

Розробила схему привласнення і продажу землі на узбережжі Дністровського лиману під виглядом безкоштовної приватизації директорка одного з приватних підприємств, що надавало послуги із виготовлення землевпорядної документації на території Білгород-Дністровського району.

До її реалізації жінка залучила свого чоловіка, який був сертифікованим інженером-землевпорядником на їхній фірмі, а згодом обраний депутатом Білгород-Дністровської міської ради і обійняв в ній одну із керівних посад. Крім того, до схеми залучила і знайомих: депутата однієї із сільських об’єднаних територіальних громад та спеціалістку із земельних питань тієї ж сільради.

Учасники організованої групи за заздалегідь розподіленими ролями з червня 2020 року по квітень 2023 року підробляли офіційні документи на користь своїх родичів та знайомих про наявність у їхній власності на земельних ділянках, що належали громаді, неіснуючих житлових будинків та господарських споруд, зведених нібито ще до 1992 року. Це давало зловмисникам правові підстави надалі безкоштовно передавати у власність своїм підставним особам землі. Їх вони планували легалізувати та продати добросовісним покупцям.

Усім фігурантам повідомлено про підозру, залежно від участі у незаконній діяльності.

Троє підозрюваних наразі вже затримані в процесуальному порядку, слідчі клопочуть в суді щодо обрання їм запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. На землі, отримані ними злочинним шляхом, накладено арешт.

За скоєне правопорушникам загрожує до 12-ти років позбавленням волі з конфіскацією майна.

Sorry, comments are closed for this post.