У селі Шевченкове Кілійської громади Ізмаїльського району на храмове свято Іоана Богослова всіх гостей пригощають, зокрема, карагметським борщем (або як ще називають «затовчений борщ»).
Секрети приготування традиційної української страви розповіли учасниці народного колективу “Сільських мадон”, передає інформаційна агенція «Юг.Today».
Для приготування борщу потрібні наступні інгредієнти:
- 10 літрів води;
- 5 кг м’яса;
- 1,7 кг картоплі;
- 0,8 кг буряка;
- 2 кг капусти;
- 0,8 кг засмажки (цибуля з томатною пастою);
- 0,2 кг цибулі;
- 0,25 кг солодкого перцю;
- 0,35 кг нуту;
- 0,1 кг внутрішнього сала (здір), сіль, зелень за смаком.
З вечора замочується в воді з содою нут, потім вариться окремо до готовності. В киплячу воду ллється олія та вкидається сира цибуля для надання борщу виражених смакових якостей. Потім закладається м’ясо, присолюється та вариться до готовності. Коли м’ясо вже готове, виймається в окремий посуд, ще раз присолюється, щоб набрало смаку та накривається, для того щоб було теплим. В киплячий бульйон вкидається нут разом з юшкою в якій варився, буряк, морква, картопля. Як звариться картопля, вкидається капуста, засмажка з цибулі та томатної пасти, солодкий перець. Для пікантності та кислинки додається томатний сок. Внутрішнє сало (здір) згортають рулетом та зберігають в холодильнику. За смаком воно нагадує старе сало. Сало ріжуть на шматочки, додають сіль, петрушку та товчуть у ступці. Сало додають коли борщ вже готовий разом з зеленню.
Sorry, comments are closed for this post.