Мешканець Кілії Одеської області, головний спеціаліст міської ради Євген Гостинський, має незвичне хобі – власноруч виготовляє книги в середньовічному стилі.
Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».
«Кожен елемент книги, від паперу до обкладинки, може бути створений вручну, з увагою до деталей, щоб зробити унікальну книгу, яка не тільки виглядає красиво, але й має особливу енергетику», — вважає майстер.
Євген у своєму дописі приводить історичні факти стосовно зародження традиції створення таких книг. Каже, що воно почалося ще в давні часи, коли люди вирішили зафіксувати свої думки та знання. Але саме в Середньовіччі, коли зародилися університети та збірники знань, створення книг стало особливо важливою справою.
«Хоча тут можна посперечатися, що саме спонукало до розвитку і кого саме. Деякі вважають, що саме створення більш зручних форматів книг і винайдення друкарської справи дало поштовх для розвитку науки в цілому», — запевняє Євген.
За його словами, в Середньовіччі книги писали на пергаменті – дорогому та затратному матеріалі з вовняних або козиних шкір (бували й моторошні винятки). Пергамент був досить тонким, але міцним, і міг прослужити десятиліттями. Зокрема, з нього робили збірники знань та релігійні книги.
Підготовка пергаменту до використання включала ряд складних процесів: обмочування шкури в різних розчинах, використання пісків тощо. Після цього на пергаменті можна було розмістити тексти та ілюстрації. На щастя, для людей і тварин на заміну пергаменту прийшов папір.
Щоб зберегти книгу та зробити її зручною у використанні, її зшивали та перетягували на дерев’яну обкладинку, яку зазвичай оздоблювали художніми та релігійними зображеннями, а також висіченими металевими елементами.
В цілому створення книг у Середньовіччі було дуже складним та довгим процесом, але результати були варті того. Тодішні книги вважаються одними з найкрасивіших та найцінніших в історії людства. До сьогоднішнього дня їх можна знайти у світових бібліотеках та музеях.
Держслужбовець з Кілії зазначає, що його процес виготовлення книги починається з вибору матеріалів. Чоловік використовує звичайний папір, але техніка зістарення має допомогти створити ефект старовинної книги.
«Корінець книги я оформлюю за допомогою технології, що використовувалася в Середньовіччі, щоб надати йому фігурний вигляд. Обкладинку роблю з дерева та обтягую шкірою (поки що штучною). Сподіваюсь, в мене вийде робити візерунки за допомогою тиснення, щоб згодом прикрасити книгу металевими елементами.
Я також додаю до книги закладку зі смужки тканини, яка надійно кріпиться всередині корінця. і має надріз у вигляді хвоста ластівки, що додає книзі шарму», – ділиться своїми секретами Євген.
Чоловік запевняє, що описаний ним процес виготовлення книг – не просто хобі, але й спосіб створити щось унікальне та особливе, що неможливо знайти в магазинах.
Sorry, comments are closed for this post.