ЕКСКЛЮЗИВ: Відео, як український спецназ «зачищає» «вагнерівців» у Судані

На одному з відео можна побачити, як, ймовірно, українські спецназівці переслідують «вагнерівців» вулицями африканського міста та зблизька розстрілюють їх з РПГ.

Kyiv Post ексклюзивно отримав два відео, на яких, вірогідно, українські спецназівці полюють на найманців прокремлівської ПВК «Вагнера» в Судані.

За словами джерела Kyiv Post у секторі безпеки та оборони України, наразі в цій африканській країні триває операція із «зачистки ПВК «Вагнера», їхніх місцевих терористів і співробітників спецслужб РФ».

У розмові з Kyiv Post джерело додало: «На кадрах, видно роботу,ймовірно, спецпідрозділів Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР)». Співробітник спецслужб відмовився повідомити деталі операції з міркувань безпеки.

Джерело повідомило, що відео були зняті «протягом останніх двох тижнів» в одному з міст Судану. Kyiv Post незалежно поки не перевірив жодне з цих відео.

Схоже, перше чорно-біле відео було зняте вночі безпілотником у інфрачервоному спектрі. Невеликий підрозділ бійців оточує будівлю, а цілі в ній виділені на відео. На іншій серії атакуючий використовує ручний гранатомет, щоб вистрілити у вікно будівлі.

Далі можна побачити кілька вибухів на кадрах, зроблених звичайною камерою. Вони чергуються з кадрами, відзнятими інфрачервоною камерою. На відео вибухи яскраво освітлюють нічні вулиці. Деякі з чоловіків, що засіли в будівлі, починають стріляти у відповідь, інші ж намагаються втекти.

Друге відео зняте вдень, також із дрона, що зависає на висоті 200-400 метрів над землею. Українських спецназівців на ньому не видно, але кілька чоловіків, які виглядають як мішені, біжать вулицями густонаселеного міста чи селища.

Видно кілька вибухів (гранатометних, чи може навіть гаубичних снарядів середнього калібру). Потужніші вибухи викликають величезні сполохи вогню, які піднімаються на низьким житловим будинком.

На інших кадрах дим та уламки від вибуху здіймаються на висоту шостого поверху. Звідки йдуть постріли, які призводять до вибухів, не ясно. Деякі постріли влучають у дахи будівель. Потерпілих не видно.

Український уряд офіційно не визнав ані розгортання бойових підрозділів у Судані, ані проведення операцій проти бойовиків ПВК «Вагнера» в цій країні. Минулого місяця CNN повідомляв, що серія ударів безпілотників поблизу столиці Судану по повстанцях, яких підтримує «Вагнер», була дуже «характерною» для українського спецназу.

Український новинний портал РБК-Україна звернувся тоді до представника ГУР Андрія Юсова за роз’ясненнями щодо ситуації в Судані. На що той відповів: «Ми не можемо ані підтвердити, ані спростувати це».

Sorry, comments are closed for this post.